Yazıhane

YouTube Kanalınızı Başarıya Ulaştırmak İçin Bilmeniz Gerekenler

YouTube üzerinden herkes para kazanmak ve popüler olmak istiyor. Bu durumun en büyük sebebi YouTuberların oldukça kolay bir şekilde para kazandıkları düşüncesi… Şu anda ülke ortalamalarının  oldukça üzerinde kazanan YouTuberlar uzun bir süreçten geçerek bu paraları kazanmaya başladılar.

YouTube’dan para kazanmak, sadece ürettiğiniz videonun çok izlenmesiyle ilgili değildir. YouTube’da başarılı olmak için bir çok unsuru bir araya getirmeniz gerekir. Bizde sizler için temel olarak YouTube kanalınızı başarıya ulaştırmak için bilmeniz gerekenleri derledik.

İlginizi Çekebilir:  Youtube’dan Yüksek Paralar Kazanmanın Olmazsa Olmazı: CPM (BGBM)
YouTube Kanalınızı Başarıya Ulaştırmak İçin Bilmeniz Gerekenler
  • Büyük YouTube kanallarının ortak noktası en iyi bildikleri konuları, insanların dikkatlerini çekebilecek şekle getirip, en iyi şekilde anlatmasıdır.
  • Pahalı ekipmanlar bir avantaj sağlayacaktır. Fakat başarıyı getirecek unsur pahalı ekipmanlar değildir.Başarıyı getiren unsur iyi bir içerik üretmektir.
  • Rakip sayınızı azaltacak konular seçmeye bakın, bunu yaparken insanların ilgi duyduğu konuları da göz ardı etmeyin.
  • Kafanızdaki düşünceleri kamera ya da mikrofon başına geçmeden önce kağıda dökmeyi, metinlerinizi yazmayı unutmayın. Eğer kurgu programlarınızı bilmiyorsanız da üzülmeyin, internette bu konuda sayısız ücretsiz/ücretli eğitim var.
  • İçeriğinizi öne çıkarttın. Fakat bu öne çıkartma işlemini clickbait ile yapmayın. Clickbait yaparsanız kısa süreli bir izlenme yakalayabilirsiniz. Fakat ilerleyen zamanlarda sonunuz hüsran olur.
  • YouTube, yüksek çözünürlüğe sahip, düzgün şekilde hazırlanmış içerikleri daha çok insana ulaştırmak istiyor.Kurgularınız düzgün olmalı ve kafa karışıklığı yaratmamalısınız. Son zamanlarda 10 dakikanın üzerine çıkan kaliteli içerikler daha çok öne çıkıyor.
  • Çoğu içerik üreticisi için gerekli kalite koşullarını sağlayan haftalık 3-4 video idealdir.
  • Hangi günler, günün hangi saatlerinde, hangi içeriklerin daha çok izlendiğini analiz edin. Eğlence üzerine bir iş yapıyorsanız, hafta sonu en uygun zaman dilimi olabilir. Eğer gündeme dayanan bir anlayışınız varsa hafta içi akşam saatleri daha uygun olur.
  • Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlarda kanalınız ile ilgili küçük içerikler paylaşın. Sosyal medya üzerinden kitle oluşturun.
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı