Haberler

YouTube Altyazılarında Anlık Kelime Çevirisi Yapan Yerli Proje

Yabancı dil öğrenmek için internette yüzlerce yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasından öğrenilen dilde altyazısı olan bir film,dizi ve video izlemek ilk önerilen arasında yer alıyor.Bu tür yöntemi uygulayanların en büyük problemlerinden biri bilmediği kelimelerin karşına çıkması..  Yasin Güzel tarafından geliştirilen Universal Word isimli YouTube‘a özel bir Chrome eklentisi bu problemi çözüyor.

Universal Word, YouTube‘a özel bir Chrome eklentisi. Youtube videolarındaki altyazılarda kelime tabanlı anlık çeviri yapmanızı sağlıyor. İngilizce altyazılı bir video izlerken bilmediğiniz bir kelime olursa fare imlecini o kelimenin üzerine götürmeniz yeterli. Universal Word, videoyu otomatik olarak durduruyor ve o kelimenin anlamını görüntülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Youtube’dan Yüksek Paralar Kazanmanın Olmazsa Olmazı: CPM (BGBM)

Universal Word’ün, Youtube’un otomatik çeviriden farkı tam metin çevirisi yapmak değil  öğrenmekte olduğunuz dilin altyazısıyla video izlerken bilmediğiniz kelimelerin anlamını öğrenmek. Universal Word eklentisinin nasıl çalıştığı üzerine öğrenmek için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz..

Universal Word eklentisini Chrome Web Store’dan veya Github sayfasından indirebilir; eğer beğenirseniz Product Hunt’ta da oylayarak destek verebilirsiniz.

Kaynak: Webrazzi

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı