Haberler

Yeni Tehlikeli Sosyal Medya Akımı: VacuumChallange

Gün geçmiyor ki sosyal medyada yeni meydan okumalar(challenge) ve yeni akımlar trend olmasın. Bazı eğlenceler sosyal medya akımlarının yanı sıra insan hayatını tehlikeye atan bulaşık makinesi deterjanı da yiyen insanlar gibi akımlarda bir dönem trend oldu.

Bu akımlar Facebook,Instagram,Twitter gibi sosyal medya platformlarında oldukça fazla insan tarafından itibar görmesi ve bu platformların büyük kitlelere hitap etmesi büyük bir tehlike oluşturuyor.

Son dönemde ise yeni bir sosyal medya akımı ile karşı karşıyayız. Bu yeni akımın ise Vacuum challenge olarak adlandırılıyor.

Vacuum challenge da kişiler kendilerini bir çöp torbasına koyuyor ve torbanın içindeki havayı elektrik süpürgesi ile çekiyor. Böylece insanlar kendilerini poşet ile vakumlamış oluyor. Bu aptalca olan yeni akımda insanlar kendilerince eğleniyor olabilir fakat bu eğlence her an hüzne dönüşebilir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Vacuum challenge oldukça tehlikeli bir akım.. Akımın tehlikeli yanlarından ilki, makineyi kapatacak ya da kişiye yardım edecek kimse yoksa ciddi sorunlara neden olabilecek olması. Ayrıca vakumlu poşetin içinden çıkması da hiç kolay değil. Bir kişi, internette yaptığı paylaşımda iki saat boyunca poşetin içinde sıkışıp kaldığını belirtiyor.

Ayrıca insanlar vakumlanmış poşet içerisinde nefessiz kalarak hayatını kaybedebilir.

Kaynak
Gadgets360
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı