Haberler

Yeni tasarımıyla Google Earth ve tüm özellikleri

Uzun zamandır güncellenmeyen Google Earth’ün yeni sürümü nihayet kullanıma sunuldu. Yeni bir tasarım diliyle karşımıza çıkan harita uygulaması gelişmiş 3D özellikleri ve profesyonel rehberli turlar gibi birtakım yeni özelliklerle geliyor. Örneğin Fransa’nın başkenti Paris şehrini ziyaret ettiğinizde uygulama şehirdeki önemli yerler hakkındaki bilgileri kartlar halinde sunuyor. Londra, Tokyo ve Roma gibi 3D şehirlerin içinde uçarak gezebileceğiniz yeni Google Earth, yeni kullanıcı arayüzü ve daha gerçekçi grafikleriyle de dikkat çekiyor.

Farklı bölgelerde keşif yapabileceğiniz Voyager bölümünün de yenilendiği Google Earth’te rehberli turlar ve küratörlü içerikler için dergi stili sayfa karşımıza çıkıyor. BBC ile iş birliğine imza atan Google, Google Earth uygulamasında BBC’nin imzasını taşıyan bilgilendirici BBC Earth videoları yer alıyor. Çocukları da unutmayan Google, Susam Sokağı’ndaki ünlü karakterlerin yer aldığı videoları da Google Earth üzerinden sunuyor. Google’ın arama motorunda olduğu gibi yeni tasarıma kavuşan Google Earth’te de kendimi şanslı hissediyorum sekmesi bulunuyor. Bu sekmeye basıldığında Google Earth, rastgelen bir bölgeye götürüp, o bölgeyle ilgili bilgileri aktarıyor.Şu anda Android ve web sürümü yayınlanan uygulamanın yakın zamanda iOS versiyonun da yayınlanması bekleniyor. Bu arada unutmadan söyleyelim. Google Earth’ün web sürümünü kullanmak için en yeni Chrome tarayıcısını kullanmak gerekiyor. Google Chrome’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2017'de en çok aradığımız kelimeler

Kaynak:Log

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı