Resmi Gazete’de de bugün yayınlanan bir genelge ile birlikte yapılacak yeni raylı sistem projelerinde yerlilik oranının en az yüzde 51 olması gerekiyor. Karara göre metro, hafif raylı metro, tramvay ve…

Yeni Metro ve Tramvaylar için Yerli Üretim Şartı Getirildi

Yeni Metro ve Tramvaylar için Yerli Üretim Şartı Getirildi

Resmi Gazete’de de bugün yayınlanan bir genelge ile birlikte yapılacak yeni raylı sistem projelerinde yerlilik oranının en az yüzde 51 olması gerekiyor.

Karara göre metro, hafif raylı metro, tramvay ve benzeri tüm raylı sistem çalışmalarında en az %51 yerlilik oranı şartı getirildi. Genelgede çeken ve çekilen araçlar için ayrı ifadeler kullanılması, mali yükün önemli bir kısmını temsil eden çekicilerin de en az %51 yerli olacağı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:  İlk Yerli Baz İstasyonunun Açılış Tarihi Belli Oldu
Konu ile ilgili Genelge

Kaynak : Resmi Gazete

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.