TavsiyelerYazıhane

Yeni Başlayanlar için Uygun Fiyatlı YouTuber Ekipmanları

YouTuber olmak için hangi ekipmanlara sahip olmak gerekir? Yeni başlayanlar için Uygun fiyatlı YouTuber ekipmanlarını derledik.

YouTube, Alexa verilerine göre şu anda Dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci websitesi konumunda bulunuyor.  Youtube partnership programı ile de birlikte ise video yükleyenlere bir kazanç kapısı da oldu.  YouTube’un kazanç kapısı olması ile birlikte “YouTuber” adı verilen bir meslek oluşmuş oldu.

Son dönemde YouTuberların popüler olması ve bu popülerlik ile doğru orantılı olarak kazançlarının artması insanlarda YouTuber olma isteği yarattı. Fakat bu isteği bir kazanç kapısına dönüştürmek için bazı ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor.

Peki YouTuber olmak için hangi ekipmanlara sahip olmak gerekir? Yeni başlayanlar için uygun fiyatlı YouTuber ekipmanlarını derledik.

Xiaomi Redmi Note 8 Akıllı Telefon

Xiaomi Redmi Note 8 Akıllı Telefon

YouTube işine yeni başlayanlar bir kamera çözümüne ihtiyaç duyuyorlar. Başlangıç aşamasında iyi bir video kamera almak ise piyasadaki fiyatlara bakınca çokta mantıklı değil. Bu nedenle bütçe dostu video kamera performansı başarılı olan bir akıllı telefon tercih edilebilir.

Xiaomi’nin Redmi Note 8 modelinin 13 MP’lik ön kamerası  1080p çözünürlükte video kaydetme özelliğine sahip iken, 48 MP’lik arka kamerası 4K 30 FPS video çekme özelliğine sahip.. Kamera yeteneklerinin yanısıra 4000 mAh kapasiteli bataryası ile dikkat çekiyor.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

SooCoo S100 Pro 4K Aksiyon Kamerası

SooCoo S100 Pro 4K Aksiyon Kamerası

YouTube’da aksiyon videoları ile yer alacaksanız mutlaka bir aksiyon kamerasına ihtiyacınız olacaktır. Go Pro gibi ürünler alınabilir fakat fiyat olarak bu ürünler başlangıç seviyesi için oldukça pahalı bir fiyat etiketi sahip…

SooCoo S100 Pro 4K aksiyon kamerası su altında çalışabilmesi, zengin kutu içeriği ve 4K video çekim özelliği ile aksiyon kamerası ihtiyacınızı giderebilir. Ayrıca Go Pro gibi ürünlere göre oldukça uygun bir fiyata bu aksiyon kamerasını edinebilirsiniz.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

Katlanabilir Telefon ve Mikrofon standı

Katlanabilir Telefon Ve Mikrofon Standı

YouTube kanalınızın konseptine göre ekipman ihtiyacınız şekillenecektir. Örneğin lifestyle ya da vlog tarzında video çekmek istiyorsanız kamera tercihinizin kolay taşınabilir olması gerekir. Bu bağlamda en iyi tercih akıllı telefonunuzdur.

İlginizi Çekebilir:  Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 15 Uygulama

Çekim sırasında işinizi kolaylaştıracak bir katlanabilen bir telefon ve mikrofon standına ihtiyacınız var. Bu stand sayesinde telefonunuzu istediğiniz bir yere sabitleyebilirsiniz. Ayrıca harici bir mikrofonu bu stada bağlayabilir ve stabil bir ses kaydı sağlayabilirsiniz.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

Boya BY-LM10 Yaka Mikrofonu

Boya BY-LM10 Yaka Mikrofonu

YouTuber ekipmanları arasında en temel ekipmanları arasında yaka mikrofonu yer alıyor. Yüksek fiyata sahip akıllı telefon yahut kameranız yoksa dahili ses kaydında problem yaşamanız mümkün..

Videolarınızda kabul edilebilir düzeyde bir ses kalitesine sahip olmak için harici bir mikrofona ihtiyacınız olacaktır. Başlangıç seviyesinde uygun fiyatlı  tüm cihazlarla uyumlu yapıda olan Boya BY-LM10 yaka mikrofonu ses kaydı ile ilgili ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

Soocoo PS3 Üç Eksenli Akıllı Telefon Gimbalı

Soocoo PS3 Üç Eksenli Akıllı Telefon Gimbalı

Dış mekanlarda hareketli çekimler yaparken akıllı telefonunuzu sabit bir biçimde tutmak oldukça zordur. Özellikle vlog tarzında bir YouTube kanalınız varsa bu durum daha çok canınızı sıkabilir.

Kullanımı kolay, benzeri ürünlere göre daha uygun fiyatlı olan Soocoo PS3 üç eksenli akıllı telefon gimbalı hareketli video çekimlerinde titreşim sorununu çözüyor.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

Deyatech Greenbox Yeşil Fon Perde 3×3 Metre

Deyatech Greenbox Yeşil Fon Perde 3×3 Metre

Videolarınızın sabit bir ortamda çekiyorsanız bu ortama bir yeşil perde kurarak dinamik bir arka plana sahip olabilirsiniz. Greenbox’ı nasıl kullanacağınızı YouTube’da yer alan eğitimlerden öğrenebilirsiniz.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

Deyatech Softbox Sürekli Işık 50x70cm

Deyatech Softbox Sürekli Işık 50x70cm

YouTube videolarınızda yüksek kalitede görüntü elde edebilmek için ışık oldukça önemlidir. Vlog tarzı dış çekim yapanlar için doğal ışığın kullanımı yeterli iken ev ortamında çekim yapanların bir ışık ekipmanı edinmesi gerekmektedir.

Uygun fiyatla satılan Deyatech softbox sürekli ışık, tek duylu yani tek ampül takılabilen softbox ışık sistemi başlangıç seviyesinde ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz..

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı