Teknoloji devi Apple , bir süredir sağlık teknolojileri üzerinde çalışmalar yapıyor. Ve sağlık teknolojileri konusunda atmak istediği adımlar için tam 200 profesyonel doktorla çalıştığı geçtiğimiz günlerde şirketin CEO’su Tim Cook tarafından…

Yeni Apple Watch, “Kan Şekerini” Ölçebilir!

Yeni Apple Watch, “Kan Şekerini” Ölçebilir!

Teknoloji devi Apple , bir süredir sağlık teknolojileri üzerinde çalışmalar yapıyor. Ve sağlık teknolojileri konusunda atmak istediği adımlar için tam 200 profesyonel doktorla çalıştığı geçtiğimiz günlerde şirketin CEO’su Tim Cook tarafından doğrulandı.

Apple’ın sağlık alanındaki bu çalışmaları sonucunda, Yeni Apple Watch’ların kandaki glikoz miktarını takip edecek donanımla gelmesi bekleniyor.

Yeni Apple Watch’ların bu beklentiyi karşılaması durumunda her geçen gün daha da artan şeker hastaları için vazgeçilmez bir cihaz haline gelebilir.

İlginizi Çekebilir:  Hasar Görmüş Deriyi Yenileyen Bio Teknoloji !

Kaynak: BGR

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.