Haberler

Yapay Zeka Destekli Seks Robotları, Toplumsal Reform Yaratabilir !

İngiltere’deki Sheffield Üniversitesi profesörlerinden Noel Sharkey ve Hollanda’daki Delft Teknik Üniversitesi profesörlerinden Aimee van Wynsberghe, yapay zeka destekli insansı seks robotlarının yaygınlaşmasının büyük problem yaratacağı konusunda uyarılarda bulundular.

Bu robotların hitap ettiği kitlenin yalnız insanlar ve ilişki kurmakta zorlanan bireylerden oluştuğunu belirten uzmanlar, bu robotların bireylerin problemlerini daha derinleştirebileceği uyarısında bulunuyor.Bu robotların yaygınlaşması ile birlikte ilişki kurmakta zorlanan bireylerin sayılarının artmasına,toplumsal izolasyona ve bu robotlar ile ilişki yaşıyan insanların samimiyet ve empati duygularının azalacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:  IBM Şefi: Bilgisayarlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacaktır

Dünya genelinde seks robotu üreten 5 farklı şirket var ve ürünlerinin fiyatları 4.000 ila 12.000 dolar arasında değişiyor. Ve erkek bireylerin bir robotla beraber olma fikrini, kadınlara göre daha çok benimsedikleri uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Kaynak: Daily Mail

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı