Haberler

Yandex Navigasyon’dan Bir İlk : “Boş Park Yerlerini Gösterme Özelliği”

Yandex Navigasyon’a bir süre önce park yerlerini gösterme özelliği ile akıllı park rotası çizen “Park Yeri Asistanı” özelliği eklenmişti.

Yandex Navigasyon’a yeni eklenen özellik ile birlikte ise park yeri arayan bir kullanıcı başka bir Yandex Navigasyon kullanıcısının boşalttığı yeri anlık olarak haritada görebilecek. Kullanıcılar park yerinin kaç dakika önce boşaldığını öğrenebilecekleri gibi isterlerse bu noktaya rota oluşturup araçlarını park edebilecek.

Kullanıcılar yine P butonuna tıklayarak park yerlerini görüntülerken aynı zamanda yol üstü park yerlerinin de fiyat bilgilerini de görebilecek. Böylece kullanıcılar, hedefe yaklaşırken “yakında park yerleri var, rota oluşturulsun mu?” önerisi sonrasında önerilen rota izlenirken de fiyat karşılaştırması yapabilecek.

İlginizi Çekebilir:  "Siri" WhatsApp mesajlarını sesli olarak okumaya başlıyor !

Akıllı mobil cihazlarda hem Android hem iOS platformlarında geçerli olacak olan bu özelliğin pil harcaması ise 24 saat içinde sadece yüzde 1.

 

 

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı