Haberler

WhatsApp’dan Dünya Genelindeki Kesinti ile İlgili Açıklama

Facebook’a ait mesajlaşma servisi WhatsApp, Dünya genelinde çökmüştü.1.2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan uygulamadaki kesinti ise merak konusuydu.Kısa süreli olsa da tüm dünya genelinde yaşanan erişim sorununa yetkililerden açıklama geldi.

WhatsApp bugün hatanın çözülmesinin ardından durumun global olduğunu doğrulayan bir açıklama yaptı ve yazılımsal bir hatadan kaynaklandığını bildirdi.


WhatsApp Tarafından Yapılan Açıklama

WhatsApp kullanıcıları bir saat kadar süre içerisinde uygulamaya erişmekte sorun yaşadılar. Söz konusu sorun giderildi ve rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ..


Reuters, ilk şikayetlerin başlamasından yaklaşık 30 dakika sonra sorunun çözüldüğünü belirtti.Kesintiden sıkıntı yaşayan ülkeler arasında Pakistan, İngiltere, Almanya, Brezilya, Rusya, Vietnam, ve Türkiye gibi ülkeler yer alırken, sıkıntı tüm dünya genelinde hissedildi. Mayıs ayında da WhatsApp kullanıcılarının bu tür bir kesinti yaşadıklarını hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir:  Facebook'tan grup video güncellemesi

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı