WhatsApp, dün blogunda yaptığı açıklama ile mevcut konum paylaşma özelliği üzerinde çalıştıklarını ve birkaç hafta içinde kullanıcılara yeni özelliği yayınlayacaklarını bildirdi. Google Mapse bir süre önce gelmişti bu özellik fakat…

WhatsApp’a ‘Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma’ Özelliği Geliyor

WhatsApp’a ‘Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma’ Özelliği Geliyor

WhatsApp, dün blogunda yaptığı açıklama ile mevcut konum paylaşma özelliği üzerinde çalıştıklarını ve birkaç hafta içinde kullanıcılara yeni özelliği yayınlayacaklarını bildirdi. Google Mapse bir süre önce gelmişti bu özellik fakat ülkemizde hala aktif olarak kullanılmaya başlanmadı.

Mevcut konum paylaşma özelliğini kullanmak için gönderme seçeneklerine tıkladığımızda konum seçeneğinin altında mevcut konum seçeneği bulunacak. Bu seçeneğe tıkladığımızda süreyi belirleyerek konumumuzu canlı olarak paylaşabileceğiz. Eğer bir grup sohbetinde paylaşırsanız, konumunu paylaşan herkes tek bir harita üzerinde görünecek.

İlginizi Çekebilir:  Google'dan engelliler için güzel bir güncelleme

Mevcut konum paylaşma özelliği henüz geliştirme aşamasında. Çok yakında hem iOS hem Android cihazlarda bu faydalı özelliği kullanabileceğimizi tahmin ediyoruz.

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Cevap Yazın

Güvenlik *