Haberler

WhatsApp, Snapchat benzeri şifrenlenmiş Status özelliğini getirdi

WhatsApp, Snapchat ve Instagram Hikayeler benzeri WhatsApp Status’u kullanıma sundu. WhatsApp kullanıcıları Status sekmesi üzerinden küçük efekt ve şekillerle müdahale edebildikleri fotoğraf, video ve GIF’leri uçtan uca şifrelenmiş olarak birbirleriyle paylaşabilecek ve bu paylaşımlar 24 saat sonra kendiliğinden silinecek.

Kasım ayından beri sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen ve beta sürecinde olan yeni durum özelliği, tüm Android, iOS ve Windows Phone kullanıcıları için sunuldu.

İlginizi Çekebilir:  Google Maps park yeri yoğunluğunu gösterecek!

whatsapp-status

Ayrıca paylaşılan görsellerin kimin tarafından görülebileceğini de ayarlar kısmından belirlemek mümkün. Blog paylaşımında yayınlanacak olan görsellerin tıpkı WhatsApp mesajlaşmaları gibi uçtan uca şifreleneceği de belirtilmiş.

Bu özelliğin de “görüldü” sayacına sahip olacağını belirtelim. Bu sayede durum paylaşımlarınızın listenizde kaç kişiye iletildiğinin hesabını tutmanız kolaylaşacak.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı