Otolugat

Volvo’dan Önemli Karar !

Dünyanın en güvenli araçlarını üreten markaların başında gelen Volvo, önemli bir karara imza attı. Şirket, içten yanmalı motorların üretimine son verip elektrikli motor teknolojisini  standart haline getiriyor.

Volvo yaptığı basın açıklamasıyla 2019 sonrasında piyasaya süreceği bütün otomobillerinde elekrik motorunun yer alacağını duyurdu. Şirket, bu duyurusu ile beraber resmi olarak içten yanmalı motorların üretimine son vereceğini ilan eden  ilk otomobil üreticisi oldu.

Alınan karar ile ilgili olarak Volvo’nun Genel Müdürü Hakan Samuelsson, “Bu duyuru sadece içten yanmalı motorlarla çalışan araçların sonu anlamına geliyor. İnsanlar giderek artan oranda elektrikli araç talep ediyor ve müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Robotlar Dünyayı Ele mi Geçiriyorlar?

Volvo, 2019 ve 2021 yılları arasında beş adet tamamen elektrikli model piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu araçların üç tanesi Volvo markasıyla, performans modeli olan iki tanesini ise Polestar markası ile piyasaya sürecek.

Kaynak : Guardian

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı