Son yıllarda gelişen elektrikli otomotiv sektörüne, bugüne kadar birçok ana akım üretici de katılacağını açıkladı.Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat ve Skoda gibi bir çok markayı bulunduran otomotiv devi Volkswagen…

Volkswagen Elektrikli Beetle (WosWos) Yapmayı Planlıyor

Volkswagen Elektrikli Beetle (WosWos) Yapmayı Planlıyor

Son yıllarda gelişen elektrikli otomotiv sektörüne, bugüne kadar birçok ana akım üretici de katılacağını açıkladı.Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat ve Skoda gibi bir çok markayı bulunduran otomotiv devi Volkswagen de bu ana akım üreticilerinde biri konumunda bulunuyor.Alman otomotiv devi Volkswagen  efsane modellerinden biri olan Beetle modelini elektrikli olarak üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Volkswagen başkanı Herbert Diess, Autocar dergisine yaptığı açıklamada, şirketinin ciddi bir şekilde elektrikli Beetle modeli geliştirmeyi düşündüğünü söyledi. Ayrıca bu çıkışın beklenenden çok daha yakın tarihlerde gerçekleşeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilir:  104 yıllık kamerayla Formula 1’i fotoğraflarını çekti !

Dev şirketin popüler modellerinden biri olan Golf serisi için de elektrikli motorlara geçmeyi hedeflediği biliniyor.Ayrıca şirketin yeni bir elektrikli bir model üretebilme ihtimali üzerinde duruluyor. Volkswagen nasıl bir yol izleyeceği bilinmese de Tesla’nın öncülüğündeki elektrikli otomobil üretiminin otomobil devleri için kaçınılmaz olduğu aşikar.

Kaynak: Engadget

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.