Dijital Ekonomi

Ünlü Yatırımcılara Göre Bitcoin Gelecekte Nasıl Bir Değere Ulaşacak?

Kripto para birimlerinin değerlerinin çok fazla değişken olduğunu söylersek yanlış olmaz.Kripto para birimlerinin bu denli değer değişimine açık olması, kripto para birimlerinin geleceği hakkında farklı tahminlerin yapılmasına neden oluyor.

Arz Digital tarafından yapılan çalışma, dünyaca ünlü 11 ismin Bitcoin’in geleceği hakkındaki tahminlerini ortaya koydu.

John McAfee

McAfee yazılımının kurucusu olan John McAfee, daha önce yaptığı açıklama ile 2020 yılında Bitcoin’in 500 bin dolar değere ulaşacağını söylemişti. Fakat kripto para biriminin kendi modelinden daha hızlı değer kazandığını söyleyen McAfee, tahminini güncelleyerek 1 milyon dolara çıkardı.

Max Kiser

Bitcoin’e erken yatırım yapanlardan biri olan Max Kiser ise popüler kripto para biriminin kısa süre içinde 28 bin dolar değere, uzun vadede ise 100 bin dolar değere ulaşacağını tahmin ediyor.

Trace Mayer

Trace Mayer ise biraz daha iddialı bir tahminde bulundu. Mayer, Aralık 2018’de Bitcoin’in 115 bin dolar değere ulaşabileceği tahmininde bulundu.

Thomas Lee

Thomas Lee’ye göre Bitcoin, 2018 yılı içerisinde 25 bin dolar seviyesine kadar yükselecek. Bu yükseliş, 2021-2023 yılları arasında Bitcoin’in 125 bin dolar değeri bulmasına neden olacak.

Jim Cramer

Amerikalı televizyoncu Cnbc’de yaptığı mad money programı ile tanınan Jim Cramer’e göre bitcoin’in değeri gelecekte 1 milyon dolara ulaşacak

Tyler Winklevoss

Dünyanın ilk Bitcoin milyarderleri olan ABD’li Winklevoss kardeşlerden Tyler Winklevoss’e göre 2018 yılı içerisinde bitcoin’in değeri 320 bin dolar seviyesinde olacak.

Ali Mizani Oskuei

İranlı bilgisayar mühendisi Ali Mizani Oskuei’e göre bitcoin 2022 yılı itibariyle 200 bin dolar ile 300 bin dolar olacak.

Jameson Lopp

BitGo mühendislerinden Jameson Lopp’a göre bitcoin 2020 yılı itibariyle 250 bin dolar seviyesinde olacak.

Joseph Stiglitz

Nobel ödüllü Amerikalı ekonomist Joseph Stiglitz’e göre bitcoin 2028 yılı itibariyle 100 bin dolar seviyesinde olacak.

Kenneth Rogoff

Harvard Üniversitesi profesörlerinden Kenneth Rogoff’a göre bitcoin 2028 yılı itibariyle 100 bin dolar seviyesinde olacak.

Tim Draper

Teknoloji milyarderi ve bitcoin yatırımcısı Tim Draper’a göre 2020 yılı itibariyle 250 bin dolar seviyesinde olacak.

İlginizi Çekebilir:  Amerikalı Finans Devi, Çalışanlarına Zorunlu Kodlama Eğitimleri Veriyor

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı