Haberler

Ünlü Fastfood Markasından Bitcoin Hamlesi

Dünyaca ünlü Fastfood markası KFC, Kanada’daki restoranlarında Bitcoin ile satış yapmaya başlayacağını duyurdu.

Birçok KFC müşterisi başlangıçta bu kararın şaka olduğunu düşünse de dünyaca ünlü marka şaka yapmıyordu. KFC, Bitcoin ile ödeme işlemi için BitPay servisi ile ortaklık kurdu ve sipariş vermek isteyenleri bir link üzerinden BitPay’ın ödeme sayfasına yönlendirdi.Kampanya dahilindeki menüleri de kısa sürede tükendi. Tabi markanın bu kararının sürekli geçerli olmayacağını da hatırlatalım. Belirli günlerde ve kampanya dahilinde bitcoin ile satış yapılacak.

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Hizmetlerini Dönüştürme Potansiyeli Olan 10 Teknoloji

Kampaya ile ilgili yapılan yorumlarda Bitcoin’in yaşadığı dalgalanmalarda KFC menülerinin fiyatlarındaki yaşanacak değişimler merak konusu oldu. 20 dolara satılan bir kova tavuğun yarın 5 dolar, ertesi gün 200 dolar olabileceğinin altı çizildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı