Haberler

Ulaştırma Bakanlığının “ucuz internet” tarifeleri belli oldu!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklanan internetin tüm gelir grupları tarafından ulaşılabilir olmasını amaçlayan “ucuz internet” projesinde tarife ve fiyat uygulaması belli oldu.

Kars’ta gerçekleştirilen “Akıllı Şehir” etkinliğinde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’de 1,8 milyon hanede internet olmadığını dile getirdi. Bu kapsamda internet kullanımının yaygınlaştırılması ve tüm evlere bağlantı sağlanması için harekete geçtiklerini ifade eden Arslan, vatandaşlara “ucuz internet” tarifelerinin sunulacağını belirtmişti.

 

Kampanyanın Kapsamı
Toptan Al-Sat modelinde 4 Mbps’e kadar Limitsiz 20 GB AKN paketine yapılacak yeni satışlarda geçerli olacak olan Toptan Al-Sat İnternet Bizden Kampanyası Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu onayını müteakip başlayacak olup 30.06.2017 tarihinde sona erecektir.
Kampanya kapsamında yukarıda belirtilen pakete yapılacak yeni satışlarda İSS’lere 30 TL satış desteği verilecek ve 24 ay boyunca paket ücreti alınmayacaktır. Kampanya kapsamındaki aboneliklere kampanya süresinde 4 Mbps’e kadar Limitsiz 40 GB AKN paketine geçmeleri durumunda paket ücreti kadar aylık ücrette indirim verilmeye devam edecektir.
Kampanya Uygulama Esasları

Kampanya paket bazlı takip edileceğinden sadece Al-Sat modelinde geçerli olacaktır. Port ve transmisyon temelli ücretlendirme modelinde kampanyadan faydalanılamayacaktır. Modeller arası geçiş yapan abonelikler için satış desteği ve paket indirimi sonlandırılacaktır. Abonelik 24 ay içinde iptal edilmezse verilen destek geri alınmayacaktır.

 Kampanya; tesis adresinde daha önce hiç abonelik yapılmamış yeni müşterilere ve tesis adreslerinde abonelik iptali üzerinden en az 3 (üç) ay geçmiş abonelere uygulanacaktır. Kampanya döneminde elde edilen müşterilerden İSS’ler arası geçiş ile alınan veya modeller arası geçiş yapan müşteriler kampanya kapsamına dâhil edilmeyecektir. Mevcutta abonelik bulunan adreslerde ikinci bir abonelik tesis ettirilerek yapılacak abonelikler kampanyada faydalanamayacaktır.

Kampanya kapsamındaki abonelikler 4 Mbps’e Kadar Limitsiz 40 GB AKN paketlerine geçiş yaptığı durumda Toptan Al-Sat İnternet Bizden Kampanyası’na dahil oldukları tarihten itibaren 24 ay tamamlanıncaya kadar sürede 4 Mbps’e Kadar Limitsiz 20 GB AKN paketi ücreti kadar indirim uygulanacaktır. Bu kapsamda yapılan paket değişikliklerinde satış desteği devam edecektir. Aboneliğin 4 Mbps’e Kadar Limitsiz 20 GB AKN paketine geri döndüğü durumda kampanya devam ettirilecektir.

Kampanya kapsamındaki aboneliklerde 24 ay boyunca AKN uygulanacak ve AKN sonrası hız 1 Mbps olacaktır.


Kaynak:Btk

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı