Eğitim Şart

Ubisoft, Ücretsiz Kodlama Oyunu Rabbids Coding’i Duyurdu

Ubisoft, çocuklar için ücretsiz kodlama oyunu olan Rabbids Coding'i duyurdu. Oyun ne zaman piyasaya sürülücek? Nerden indirilebilecek? Hepsi yazımızda..

Apple CEO’su Tim Cook, 2017 yılında gerçekleştirdiği Fransa gezisinde  “10 yaşında bir Fransız öğrenci olsaydım sanırım benim için kodlamayı öğrenmek, İngilizce öğrenmekten daha önemli olacaktı. Kodlama, dünyadaki 7 milyar insana kendinizi ifade edebileceğiniz bir dil” demişti.

Son dönemde özellikle çocukların kodlama öğrenebilmesi için bir çok uygulama yayınlandı. Bu uygulamaların hepsinin ortak noktaları ise çocukların, eğlenerek kodlama öğrenebilmesine imkan tanıması olduğu söylenebilinir.Ünlü oyun geliştirme şirketi Ubisoft, kodlama öğrenebilmesine yardımcı olan uygulamalara bir yenisini ekledi.

Ubisoft, özellikle çocukların kodlamaya ile ilgili merak düzeylerini artıracak ve öğretirken eğlendirecek Rabbids Coding adlı oyunun duyurusunu yaptı. Şirket,daha çok çocuğa ulaşmak için oyunu ücretsiz olarak dağıtacak.

İlginizi Çekebilir:  Öğrenmek için kod ve kodlamayı öğrenme

Oyun, zihinlerini kontrol edebildiğimiz Rabbidleri basit komutlarla yönlendirmek ya da Rabbidlerin görebileceği noktalara sosisler bırakarak yaratıkları hareket ettirmek prensibiyle işliyor. Oyun bu sayede bizden ilgili bölümdeki bulmacaları olabilecek en basit yolla çözmemizi istiyor.

kodlama oyunu

Oyunun geliştiricisi Olivier Palmieri yaptığı açıklamada, “Rabbids Coding’de programlamayı eğlenceli ve ulaşılabilir hale getirmeye çalıştık. Oyun mantık ve basit talimatlara çerçevesinde işliyor. Oyun için ayrıca bir de el kitabı hazırladık. Böylece oyunun okullarda ya da evde sistemli bir şekilde kullanılabileceğini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rabbids Coding , 8 Ekim tarihinde şirkete ait UPlay platformu üzerinden edinilebilecek.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı