Haberler

Uber’in Uçan Taksi Projesinin Testleri 2020’de Başlıyor

Uber’in de uçan taksi filosu kurmak için çalışmalar yürüttüğü uzun bir süredir biliniyordu. Şirketin ürün müdürü Jeff Holden bugün Lizbon’da gerçekleşen Web Zirvesi’nde Uber’in uçan taksi projesi Elevate ile ilgili detayları paylaştı.

Dikey kalkış ve iniş desteğine sahip olacak olan Uber’in uçan taksilerinin testleri 2020’de gerçekleşecek. Şirket tarafından testlerin gerçekleşeceği şehirler Dallas ,Dubai ve Las Vegas olarak belirlendi.Uber’in uçan taksileri sürücü de dahil olmak üzere 5 kişilik bir taşıma kapasitesine sahip olacak. Başlangıçta bu uçan taksilerin sürücüsü olacak fakat Uber gelecekte sunacağı taksilerinde sürücü olmasını planlamıyor.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin & Blockchain nedir? Nereden Alınır? Nasıl yatırım yapılır?

Kullanıcılar, Uber aracılığıyla çağırdıkları uçan taksilere yüksek binaların üst katlarında yer alan ve Uber Skyport adı verilen noktalardan ulaşıp yolculuğa başlayabilecek.

Aşağıdan Uber’in Elevate projesinin  tanıtım videosunu izleyebilirsiniz..

Kaynak : The Verge

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı