Uber ve Softbank arasında bir süredir devam eden ortaklık görüşmeleri sona erdi. Yapılan ortaklık anlaşmasıyla beraber Travis Kalanick, elindeki Uber hisselerinin yüzde 30’unu Japon Softbank’a sattı. Travis Kalanick, şirketin ayrımcı…

Uber’in Kurucusu Sattığı Hisselerden Servet Kazandı

Uber’in Kurucusu Sattığı Hisselerden Servet Kazandı

Uber ve Softbank arasında bir süredir devam eden ortaklık görüşmeleri sona erdi. Yapılan ortaklık anlaşmasıyla beraber Travis Kalanick, elindeki Uber hisselerinin yüzde 30’unu Japon Softbank’a sattı.

Travis Kalanick, şirketin ayrımcı kültürüne ve rakiplerine karşı uyguladığı etik dışı stratejilere yönelik eleştiriler nedeniyle Temmuz 2017’de Uber’deki CEO görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Japonya merkezli Softbank ise son dönemde teknoloji dünyasındaki yatırımları ile dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Uber'in Uçan Taksi Projesinin Testleri 2020'de Başlıyor

Anlaşmanın ardından Softbank, yüzde 15 payla Uber’in en büyük ortağı haline geldi. Kalanick’in elinde kalan hisseler ise Uber’in yüzde 6’sına denk geliyor.Kalanick bu satıştan 1.4 milyar dolar aldı. Kalanick’in tahmini serveti de bu satışla birlikte 4.24 milyar dolara yükseldi.

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.