Uber, Maslak Vergi Dairesi’ne Türkiye’den kazandığı yüzde 20’lik komisyonun bedelini ödemeye başladı.

Uber Vergi Ödemeye Başladı

Uber Vergi Ödemeye Başladı

Türkiye’deki faaliyetlere tüm zorluklara rağmen devam etmeye çalışan popüler araç paylaşım hizmeti Uber, aylar süren tartışmaların ardından Maslak Vergi Dairesi’ne kayıt olarak vergi ödemeye başladı.

Dünya çapında pek çok ülkede hizmet veren California merkezli şirket, belki de en zorlu operasyonunu Türkiye’de yürütüyor. 

İstanbul, Bodrum ve Çeşme’de 3 binden fazla sürücüye sahip olan Uber, adeta taksicilerin korkulu rüyası haline geldi. Özellikle İstanbul’daki taksicilerin saldırılarıyla karşı karşıya kalan Uber şoförleri, pek çok defa araçtaki müşterileriyle birlikte ölümün kıyısından döndü. 

Geçtiğimiz yıldan bu yana süren Uber-taksi krizinde yeni bir gelişme yaşandı. Vergi vermediği için eleştiri oklarının hedefinde kalan şirket, bu eleştirilerin önünü kesmek adına Maslak Vergi Dairesi’ne kaydoldu.

İlginizi Çekebilir:  İnternete Hızlı Erişim Vatandaşlık Hakkı İlan Edildi
Uber Vergi Dekontu

Uber, Maslak Vergi Dairesi’ne Türkiye’den kazandığı yüzde 20’lik komisyonun bedelini ödemeye başladı.

Buna rağmen Uber’in vergi mükellefi olması, taşımacılık yapabileceği anlamına gelmiyor. ABD’li şirkete ait araçların trafiğe çıkabilmeleri için belediye veya ilgili kurumlardan yol belgesi alması gerekiyor. 

Türkiye’de müthiş bir potansiyele sahip olan ve müşteri odaklı hizmet politikasıyla ulaşımın birinci alternatifi haline gelen Uber, bu adımıyla birlikte hareket alanını artırmayı hedefliyor. 

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.