Haberler

Twitter’da İntihar Eğilimli Kadınları Bulup Öldüren Seri Katil Yakalandı

New York Times’ın haberine göre Twitter’ı kullanarak intihara eğilimli kadınları bularak onları öldüren Takahiro Shiraishi (27), polisin evindeki soğutucularda dokuz adet kesilmiş kafa bulmasının ardından Tokyo’nun 50km dışında Zama bölgesinde tutuklandı.

Shiraishi’nin kurbanlarının sekiz tanesi kadınlardan oluşmaktaydı. Tek erkek kurban ise, Shiraishi’nin evine kız arkadaşına bakmak için gelen, kurbanlardan birinin erkek arkadaşıydı. Söylenilene göre Shiraishi, polis kendisini sorgulamak için geldiğinde karşı koymadı ve kadınlardan birinin yeri sorulduğunda buzdolabını söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Twitter, Rusya ve İran Bağlantılı Troll Hesapların Attığı Milyonlarca Tweeti Paylaştı

Polis, Shiraishi ile ilk olarak 23 yaşındaki bir kadının kaybolmasını incelerken karşılaştı. Kardeşi tarafından 24 Ekim tarihinde kayıp olarak bildirilen kadın, bir tren istasyonunda kaybolmadan bir önceki gece Shiraishi ile konuşurken gözükmekteydi. Kadın, gönderdiği bir tweet’te “benimle beraber ölecek birini arıyorum” yazmıştı ve Shiraishi bu tweet’e “beraber ölelim” cevabını vermişti.

Kaynak:CHIP

Etiketler
Daha Fazla Göster

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı
Kapalı