Haberler

Twitter yeni tasarıma geçiyor!

Twitter’ın  kullanımı kolaylaştırmak ve daha sade bir görünüme kavuşmak için kullanıcılardan gelen geri bildirimlerden faydalanarak tasarımının son halini resmi blogundan yaptığı yazılı açıklamayla bugün tanıttı.Tasarım, köklü bazı değişiklikler içeriyor.

Yeni tasarımda göze çarpan ilk değişiklik, uygulama ara yüzünde kenara eklenen yan navigasyon barı. Profil, ek hesap, gizlilik ayarları gibi tüm kişisel yönetim araçları bu alanda toplanıyor. Ayrıca haber akışında yanıt verme, beğenme ve DM ikonlarının değişmesi, başlıkların kalınlaşması ve profil fotoğraflarının ovalleşmesi gibi önemli değişiklikler var yeni tasarımda.

Twitter’ı haberleri okumak için kullanan çoğunluk için iyi haberse uygulamanın doğrudan Safari’nin arayüzüne entegre olması. Bu sayede Twitter’dan açılan sayfalarda hesabınızla giriş yapmak kolaylaşacak.Tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncelleyecek ve böylece sohbetleri tam da gerçekleşirken, canlı olarak takip edebileceksiniz.

Profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizliliğin hepsine birden bir yerden ulaşabileceksiniz.  Yan tarafta bulunacak yeni gezinti menüsü (side navigation menu) ve uygulamamızın altında bulunan daha az sayıdaki sekme ile karışıklık daha az olacak ve tarama daha kolay gerçekleştirilecek.

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı