Haberler

Twitter ve Periscope’da yeni canlı yayın dönemi.

Twitter, blogu üzerinden yaptığı açıklama ile hem kendisi hem de sahibi olduğu canlı yayın uygulaması Periscope üzerinden artık 360 derece canlı yayın yapılabileceğini duyurdu.

Resmi blogu üzerinden yapılan açıklama ile Twitter ve Periscope üzerinden artık 360 derece video özelliği kullanılarak canlı yayın yapılabilecek ve LIVE 360 rozetiyle işaretlenmiş bir videoda yer alan görüntünün arkasında, üstünde veya altında ne olup bittiği, yayını izleyen kullanıcılar tarafından kolaylıkla görülebilecek.

Yeni özelliği ilk deneyimleyen kişi Alex Pettitt oldu. Twitter üzerinden yaptığı canlı yayın ile 360 derece video özeğliğini gösteren Pettitt, yaklaşık 130 bin kullanıcı tarafından izlendi.

 

 

360 derece canlı yayın yapabilme özelliğinin şu anda küçük bir grup ile test edildiği, 2017’den itibaren ise herkesin kullanımına sunulacağı belirtiliyor.

Kaynak: haberturk.com’dan Burkay Aydın’ın yorumuyla.

İlginizi Çekebilir:  Google Classroom Herkesin Kullanımına Açıldı
Etiketler

Can Ahmet Fidan

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunuyum. Eylül 2014'ten beri öğretmenlik görevi yürütmekteyim. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığında İlçe Mebbis/DYS Yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Bir Öğretmenin Eseriyim. Teknolugat.com'da sizlerle buluşmak, paylaşmak ve taze kalmak için yazar olarak bulunmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı