Yazıhane

Turknet’e Neden Geçmemeliyim?

Turknet’e neden geçmemeliyim? Öncelikle bu başlığı neden attığımı sizlere belirtmek isterim. Bu bir karalama kampanyasımı? Gerekiyorsa evet. Neden böyle söylediğimi size baştan sona açıklayacağım.

Turknete geçmeden önce en çok kullanılan firma olan Turk Telekomu ev internetimde kullanıyordum fakat taahhaüt süremin son ayı olması nedeniyle araştırmalara başladım.Birde Turk Telekomun yeni fiyatları gördükten sonra başka firma şart diye düşündüm.Araştırmalarım sonucunda Turket’in sloganı ve tarifesi hoşuma gitti.Tek paket tek fiyat 64.99 tl. Böyle bakınca harika neden geçmeyeyim.

Turknet‘in internet sayfası üzerinden “Ne Hız Alırım” kısmında adresimi sorgulattığımda Aktif Altyapıda olduğumu gördüm.

Bunu görmeme rağmen müşteri hizmetlerini arayıp bu bilginin doğruluğunu teyit etmek amaçlı özellikle sordum adresimi söyledim ve Aktif Altyapıda olduğumdan 100 mbps kadar hız alabileceğim tarafıma iletildi.Teşekkür ettim ve telefonu kapattım. Daha sonra 64.99 tl yüksek hız neden geçmeyeyeim diyerek internet üzerinden for doldurdum ve o günden sonra hemen hemen her gün turknet tarafından arandım.Başvuru süreci bazı aksaklıklar nedeni ile uzadı ve bununla ilgili sürekli beni bilgilendirdiler.Şuana kadar herşey çok güzel ilgi alaka harika.

Bu aşamaları geçtikten sonra bir gün bir mesaj geldi ve turknete geçtiğim modem kullanıcı adı şifresi gönderildi.Bu bilgileri modem üzerinden değiştirdikten sonra ilk olarak yaptığım şey tabi ki hız testi oldu.Test sonucu gördüğüm hız değeri 11 mbps oldu.

Başka daha yeni geçti olabilir ertesi gün düzelir diyerek umarsamadım. Ertesi gün online işlemler kısmında bir arıza kaydı oluşturdum hız problemi ile alakalı. Daha sonra brde telefonla görüşeyim dedim ama fark ettim ki müşteri hizmetleri ile telefonda görüşmek mümkün değilmiş bir sürü tuşa bastırıyorlar ama bir türlü müşteri temsilcisi ile konuşamıyormuşuz.Tek bir yöntem var online işlemlerden arıza kaydı oluşturup aramalarını beklemek. Arıza kaydı oluşuturduktan 48 saat sonra döüş yapılacağı yazsada 4 gün sürdü geri dönüş yapmaları.

İlginizi Çekebilir:  En hızlı internet hangi ülkede? Türkiye kaçıncı sırada?

Asıl meseleye geleyim artık.Arıza kaydından sonra herhangi bir problem var mı yokmu diye turk telekomun ekiplerini yönlendirdiklerini binada veya evde bir sorun var mı yokmu diye bakacaklarını ilettiler.Aradan 2 gün geçti telekom ekipleri gelmiş gitmiş arayan soran yok.Birde üstüne telekomun ekipleri benim internet hızımı 8 mbps düşürmüşler.Artık burdan sonra iyice sinirlenerek müşteri temsilci ile tartışmaya girdim.Sonuç olarak aktif altyapıda olmadığımı ve santrale uzak olduğumdan max hız olan 12 mbps alabileceğim söylendi.Peki bu bilgi bana geçmeden önce neden verilmedi.Neden aktif altyapıda olduğum söylendi.Bu arada tek paket tek fiyat değil aklınızda olsun 100 mbps hız destekliyorsa ve bu hızı kullanmak istiyorsanız ayrıca para talep ediyorlar.

Yeterince uzattığımı düşünerek genel düşüncelerimi özetmek isterim.

Özet

  • İnternetten ve müşteri temsilcisinden aktif altyapıda deselerde güven vermiyor.Yanlış bilgi aktarılıyor.
  • Geçmiş işlemleri tamamlanana kadar ilgi ve alaka mükemmel sonrasında ulaşmak çok zor.
  • Tek paket tek fiyat değil.Yüksek hızlarda ücret talep ediliyor.
  • Teknik destek olarak kendi ekipleri olmadığını gördüm telekomun ekipleri arızalara müdahale ediyor.

  • Taahhüt yok.İstediğiniz zaman başka bir firmaya geçebilirsiniz.
  • Hizmet ve altyapı alanında eleştirsemde fiyat olarak en ideali.
  • Arkadaşlarınız turknete geçişte sizi referans gösterirse 1 aylık faturanız ücretsiz olabilir.

Şuan da bu böyle bir yazı paylaşacağımı kendilerine ve aktif altyapıda olduğumu söyledikleri konuşmanın incellenmesini talep ettim ve gelen cevap;

Sonuç

İlgili paket değişikliği kaydınıza istinaden kontrolleri sağladığımda mevcut alt yapımızda olduğunu bilgisi aktarılmış ise sizlere işlem sırasına göre TurkNet’in mevcut YAPA alt yapısına geçiş işlemleriniz sağlanacaktır. Geçiş başvurunuz oluşturulduğunda sizlere bilgi ileteceğiz.
İyi günler dilerim.

Gelişmelerini burada yazmaya devam edeceğim.Baklaım haklı davamı kazanabilecek miyim?

 

Değerlendirme Puanı

Turknet - 6.5

6.5

Ortalama Puan

Uygun fiyat kötü hizmet ve doğru olmayan bilgiler.

User Rating: 1.39 ( 4 votes)
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Nedir son durum? Ben de geçmek istiyorum ama bazı okuduğum yorumlar insanı tedirgin ediyor… Karar veremedim…

    1. Son durumu aktif altyapıda olduğumu kabul ettiler. Direk merkezden şahsi telefondan arayarak bilgi verdiler.Benim hattımı yapa alt yapıya geçireceklerini söylediler bunla ilgili kayıt açıldı 2 ay oldu ama hala yapılmadı beklemedeyim bende.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı