Savunma Sanayii

Türkiye’nin “yerli ve milli” füze savunma sistemi – “Siper”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknoloji Geliştirme Altyapıları Açılış Töreni’nde “Savunma sanayinde yüzde 65 olan yerlilik, millilik oranını daha da yukarı taşıyacağız.” dedi.

Erdoğan’ın söz konusu törende SİPER projesi hakkında söylediği sözlerin tamamı şöyle; “Uzun menzilli ve bölgesel hava savunma sistemine ihtiyacımız farklı şekilde gündeme geliyor. İlk adımı bugün atıyoruz. Milli Uzun Menzilli Bölgesel Hava Savunma Sistemi’nin oluşturulmasına ilişkin çalışmalar başlatıldı. İlk teslimatları 2021 yılı sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bugün ayrıca bu projemizin de ismini ilan ediyoruz: SİPER.”

İlginizi Çekebilir:  TÜBİTAK, Blockchain Üzerine Araştırma Laboratuvarı Kurdu

Milli Uzun Menzilli Bölgesel Hava Savunma Sistemi için çalışmalar, TÜBİTAK, ASELSAN,SAGE ve ROKETSAN tarafından başlatıldı.

Hava Savuna Sistemi Siper’in özelliklerini  sizlerle paylaşmak için uzun arayışlar içinde olsakta herhangi bir kaynaktan bu özellikler ulaşamadık. Siper hakkında detaylı bilgi paylaşıldıkça sizlere aktaracağız.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı