Haberler

Türkiye’den alkol firmalarına sosyal medyada erişim engeli

Gerçekleştirilen yeni düzenleme kapsamında popüler birçok alkollü içecek markasının sosyal medya hesaplarına Türkiye’den erişim engeli getirildi ve içeriklerin görüntülenmesi yasaklandı.

Artık Türkiye’den alkollü içecek üreten firmaların sosyal medya hesaplarını takip edebilmek mümkün değil. Öyle ki Instagram üzerinden bu kapsamdaki bir markanın profiline girmek istediğinizde Kısıtlı profil. Bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor.” uyarısı çıkıyor ve paylaşılan içerikler görüntülenemiyor.
Aynı şekilde Twitter’da da benzer sayfaları takip etmek isteyenler “Hesabınızın bu eylemi gerçekleştirmek için izni olmayabilir. Lütfen sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.” mesajıyla karşılaşıyor. Facebook cephesinde ise henüz yasaklama söz konusu değil. Kullanıcılar ancak VPN gibi hizmetler sayesinde istedikleri profile erişim sağlayabiliyor.
2013 yılında sosyal medyada bu tür sayfaları görebilmek için 18 yaşından büyük olma zorunluluğu getirildi fakat yeni düzenlemeyle birlikte 18 yaşını geçmiş kişiler dahi profilleri görüntüleyemiyor.

İlginizi Çekebilir:  Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sosyal medya kullanımı için genelge yayınladı!
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı