Savunma Sanayii

Türkiye, S400 Füzeleri için Ne Kadar Para Ödeyecek?

Ülkemizin satın alma noktasında Rusya ile anlaştığı S-400 füzelerinin üreticisi ve geliştiricisi konumunda bulunan Rus devletine bağlı savunma sanayii şirketi Rostec ‘in CEO’su Sergey Chemezov, Rusya’nın resmi haber ajansı olan TASS’e Türkiye’nin, Rostec şirketine iki S-400 bataryası için yapacağı ödeme ile ile ilgili açıklama yaptı.

TASS tarafından aktarılan bilgiye göre Türkiye, Rostec şirketine iki S-400 bataryası için 2 milyar doların üzerinde bir tutarda ödeme yapacak. Yapılan anlaşma kapsamında iki yıl içinde çalışmalar başlatılacak.

Rusya’nın, 2007 yılında hizmete aldığı S-400  sistemi 400 km menzilde uçakları, seyir füzelerini, balistik füzeleri ve çeşitli kara hedeflerini vurabilmesi, birden fazla hedefi aynı anda takip ve imha edebilmesi ve pek çok tipte tehdide karşı cevap verebilmesi ile en iyi hava savunma sistemlerinden biri haline getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  En hızlı internet hangi ülkede? Türkiye kaçıncı sırada?

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Rusya Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Viktor Gumeny, S-400’lerin yer çekimi etkisinin kayda değer olmadığı uzay sınırındaki hedefleri de vurabilecek füzeler ateşleyebileceğini duyurmuştu.

Kaynak : TASS

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı