Eğitim Şart

Türk Robot Takımı Uluslararası Robot Yarışması’nda En iyiler Arasına Girdi

Türkiye’nin farklı liselerinden öğrencilerin katılımıyla oluşturulan Türkiye All Star takımı, Çin’de düzenlenen FIRST Uluslararası Robot Yarışması’nda, 77 takım arasında ilk 10 girmeyi başardı.

FIRST Uluslararası Robot Yarışması’nda, 14 tane uluslararası takım ve 31 tane Çinli takımın yanı sıra 32 tane de çaylak (rookie) Çinli takım yer aldı.Türkiye All Star takımı, 77 takım içerisinde 8’inci oldu ve “İlham Veren Takım” (Inspiration Award) ödülüne layık görüldü.

Türkiye All Star takımı, Samsung Akademi dahilinde kurulan laboratuvarda FIRST Uluslararası Robot Yarışması’na (China FIRST Robotics Competition – FRC) hazırlandı. Darüşşafaka, Şişli Meslek Lisesi, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden 15 öğrenci ve 4 mentordan oluştu.

İlginizi Çekebilir:  Robot Nedir ? Tarihsel Gelişimi Nasıldır?
İlginizi Çekebilir : Dünyanın en büyük robot yarışmasında bir devlet lisesi : “İTOBOT”

Türkiye All Star takımında da yer alan İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı (İTOBOT), geçtiğimiz yıl FIRST Robotics’in Off-Season Türkiye ayağında şampiyon olmuştu.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı