Haberler

Türk Mühendislerden Dünya’nın İlk Akıllı Polis Bisikleti: “Ekin Bike Patrol”

Türk mühendislerin geliştirdiği dünyanın ilk akıllı polis bisikleti Ekin Bike Patrol, Dubai GITEX Fuarı’nda görücüye çıktı.

1998 yılından bugüne Güvenli Şehir Teknolojileri alanında faaliyet gösteren Ekin Teknoloji, %100 Türk mühendislerin geliştirdiği hareket halindeyken plaka tanıma, park ihlal ve hız ihlal tespiti yapabilen dünyanın ilk ve tek akıllı devriye bisikleti olan Ekin Bike Patrol, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde  düzenlenmekte olan GITEX 2017 Fuarı kapsamında meraklıları ile buluştu.

Ekin Bike Patrol , şehirlerin güvenliğini arttırmak amacıyla bisiklet devriyelerine uygun ve kompakt olarak tasarlanan yüksek teknolojili mobil bir denetleme sistemidir.

Ekin Bike Patrol’un Özellikleri
  • Kompakt yapısı sayesinde kullanıcıya esnek kullanım alanı sunar. Böylece sabit sistemlerin ve motorlu araçların kontrol edemediği alanlarda da şüpheli araçları, hız veya park ihlallerini tespit edebilir.
  • Tak-çalıştır yapısı sayesinde her türlü bisiklete kolayca monte edilebilir. Mevcut kullanılan bisikletileri herhangi bir donanım eklenmesine gerek olmadan akıllı devriyeler haline getirmekte ve bizikletin hafifliğini etkilememektedir.
  • Kara listede yer alan araçları plakaları aracılığıyla tanır ve isteğe göre kontrol merkezini yada kullanıcıyı tablet uygulaması üzerinden sesli ve görsel olarak uyarır.
  • Kontrol merkezinden dijital harita ile izleme yapılabilir ve devriyeler olay yerine yönlendirilebilir.
İlginizi Çekebilir:  Kredi kartları internetten alışverişe kapatılıyor

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı