Yazıhane

Tüketici Alışkanlıklarını Değiştiren Teknolojik Gelişmeler

Fortune 500 şirketlerine Z kuşağı danışmanlığı yapan George Beall, gelecekte tüketici alışkanlıklarını etkileyecek teknolojik gelişmeler üzerine düşüncelerini paylaştı.

Gelişen reklam ağları

Google son zamanlarda farklı ağları tanıtarak reklam dünyasını değiştirmiş olsa da  asıl değişimi sağlayan karşılaştırmalı reklam ağı sunan Facebook oldu. Snapchat Ads ve Instagram reklamlarının kademeli olarak büyümesi ise  tüketicilerin ilgisini çekebilecek daha fazla seçenek sunuyor.Bu reklam ağlarındaki çalışmalar yeni tüketici alışkanlıkları oluşmasına neden oluyor.

Sanal veya artırılmış gerçeklik

Markaların tüketicilerle etkileşime girmesi için önemli fırsatlardan bazıları Nike’ın Neymar’ı kullanarak gerçekleştirdiği gibi yüksek kaliteli VR ve AR içeriğinin oluşturulması yoluyla gerçekleşiyor. Bu teknolojiler tüketici ile etkileşim sağladığı için bir çok alışkanlığı değiştirecek nitelikteler.

https://youtu.be/ZGx1mWonsh8

Sosyal medya içeriği

İnsanlar artık sosyal medya içeriğine bağımlı hale geldi. Ve bu sosyal medya bağımlılığı insanların satın alma alışkanlıklarını değiştirdi.İnsanlar kendilerini kare bir fotoğrafta göstermek için şeyler satın almak istiyorlar.

View this post on Instagram

More than meets the eye. #heretocreate @adidas

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss) on

Dijital optimizasyon

Son zamanlarda birçok şirket, (www.summit.audi) gibi “.marka” alan adlarını kullanmaya başladı. Markalar bu tür bir pazarlama stratejisi ile alan adlarını tüketicileri harekete geçirici mesaj olarak kullanıyorlar.Bu mesaj ile markalar aslında tüketicileri yönlendiriyorlar.

Chatbotlar

Bir şey öğrenmek için müşteri hizmetleri ile telefon görüşmesi yapmak  tüketiciler için sıkıcı bir durum. Markalar bu sorunu aşmak için yapay zeka kullanmaya başladılar. Sosyal medyada yapay zeka destekli chatbot’lar inşa ederek müşteri hizmetlerini daha kullanışlı halle getiriyorlar.

İlginizi Çekebilir:  LinkedIn’e Göre En Çok Kazanan Meslekler
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı