Haberler

Toyota’nın Hemşire Yardımcısı Robotları Göreve Başlıyor

Dünya otomotiv sektörünün önemli üreticilerinden biri olan Toyota, uzun bir süredir robotlar ve insansız araçlarla ilgili çalışmalar yürütüyor. Toyota’nın bu çalışmaları sonucunda ortaya çıkan robotlardan biri olan Robear‘lar gündelik hayata girmeye başlıyor.

Robear‘lar, şubat ayı itibariyle Japonya’daki Nagoya Üniversite Hastanesi’nde göreve başlıyor. İlk etapta hastanenin acil servisinin gece nöbetinde görev alacak Robear’lar, temel düzeni sağlamak için çalışacak. Bu robotlar ile birlikte hastane personelinin iş yükünün ciddi oranda azaltılması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Dünyanın en büyük robot yarışmasında bir devlet lisesi : "İTOBOT"

İlk etapta dört adet Robear, “hemşire yardımcısı” statüsünü üstlenerek hemşireler için gerekli malzemeleri taşıyacak, önüne insan çıktığında geçmek için yol isteyecek.

Gece mesaisinde rol alacak Robear’ların yapılacak farklı geliştirmelerle birlikte farklı sektörlerde de karşımıza çıkması bekleniyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı