Haberler

Toyota, Felçli İnsanlara Yardım Edecek “Robotun” İlk Ev Testini Gerçekleştirdi !

Toyota’nın bir çok robotik proje üzerinde çalıştığı biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Toyota, bu robotik projelerinden biri ile ilgili önemli bir duyuru yaptı.

Felçli insanlara yardım edecek olan İnsan Destek Robotu HSR’nin ilk ev testi gerçekleştirildi. Toyota,Afganistan’da  ağır şekilde yaralanması yüzünden belden aşağısı tutmayan Romulo Camargo ile çalıştı. İnsan Destek Robotu HSR’nin amacı  özellikle felçli insanların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmak.

İlginizi Çekebilir:  Türk Robot Takımı Uluslararası Robot Yarışması’nda En iyiler Arasına Girdi

İnsan Destek Robotu HSR’nin tutmak, getirmek ve manuel  kontrol olmak üzere üç modu bulunuyor.Ayrıca sesli komutları da yorumlayabildiği gibi hasta bakıcıları, başka odadayken de İnsan Destek Robotu HSR’nin sayesinde hastalarını izleyebiliyorlar.

Kaynak : Engadget

 

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı