Haberler

Tinder’da Güvenlik Açığı: Fotoğraflarınız hacklenmiş olabilir !

Google tarafından satın alınan makine öğrenimi platformu olan Kaggle’da bir kullanıcı, Tinder’ın API’sini kullanarak 40 bin kullanıcının profil fotoğrafını topladığı bir veri setini yayınladı.People of Tinder adı verilen veri setinde onbinlerce fotoğraf bulunuyor.

Ortaya çıkan durum Tinder’ın siber sadırılara karşı yetersiz bir savunmaya sahip olduğunu ortaya koyuyor.Bunun dışında Tinder API’lerinin rahatlıkla kullanılmasına ses çıkarmaması ise kullanıcılar için düşündürücü bir problem.

İlginizi Çekebilir:  Google'ın 2 Basamaklı Doğrulaması Geliştirildi

Ayrıca Tinder’ın izinsiz kullanımlar konusunda bir önlem alması ve kullanıcılarının gizliliklerini koruması konusunda bir adım bekleniyor.

Tinder ise sessizliğini korumaya devam ediyor.

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı