Otolugat

Tesla yeni araçlarını tanıttı!

Elon Musk, Türkiye saatiyle 08:00’de sahneye tırla gelerek Tesla Roadster otomobil ve Semi Truck’ı tanıttı.

Elon Musk, Tesla Roadster 2.0‘ın 0’dan 100 kilometre hıza 1,9 saniyede ulaştığını belirtti ve seri üretimi yapılan bugüne kadarki en hızlı araç olacağını da vurguladı. Tesla Roadster 2.0′ın bir kez şarj edildikten sonra 1000 kilometre yol kat edebileceğini söyleyen Elon MuskBu araç benzinli arabaların sırtını yere getirecek. dedi.

Otomobilin üretimine 2020’de başlanması hedefleniyor. Musk, fiyat konusunda bilgi vermedi. Tesla‘nın elektrikli kamyonu Semi Truck da ABD Kaliforniya eyaletinde düzenlenen etkinlikle görücüye çıktı. Tesla CEO‘su Elon Musk, gecede sahne alarak yeni aracın tanıtımına çok çabuk hızlanan, inanılmaz bir araç yapmak istedik. sözleriyle başladı. Tesla Semi Truck, yüklü değilken 0’dan 100 kilometre hıza 5 saniye gibi kısa bir sürede çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk, Tweetleri ile Tesla'yı Zor durumda Bırakmaya Devam Ediyor

Aracın yüklüyken bu hıza 20 saniyede ulaşabileceği belirtiliyor. Tesla, tam dolum ile 800 kilometre gidebilen aracın aktarım parçaları için 1 milyon kilometre garantisi veriliyor. Musk ayrıca aracın 40 dakikalık bir şarj ile 640 kilometre gidebileceğini de söyledi. Tesla, yeni elektrikli kamyonu Semi Truck‘ı Twitter hesabından tanıttı.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı