Ünlü finans dergisi Forbes’in yayınladığı rapor ile teknoloji dünyasının en zengin milyarderleri  belli oldu. Dergi, bu raporu hazırlarken telekom ve medya şirketlerini değerlendirme dışı tutmuş. Ayrıca,teknoloji servetlerini miras ile elde…

Teknoloji dünyasının en zengin 10 ismi

Teknoloji dünyasının en zengin 10 ismi

Ünlü finans dergisi Forbes’in yayınladığı rapor ile teknoloji dünyasının en zengin milyarderleri  belli oldu. Dergi, bu raporu hazırlarken telekom ve medya şirketlerini değerlendirme dışı tutmuş. Ayrıca,teknoloji servetlerini miras ile elde etmiş olan Steve Jobs’un eşi Laurene Powell Jobs gibi insanların da değerlendirme dışı tutulduğu Forbes tarafından belirtilmiş.

Forbes; donanım, yazılım, sosyal medya ve yüksek teknoloji imalatında aktif olan insanları değerlendirmiş ve aşağıda bulunan teknoloji dünyasının en zengin 10 ismini sıralamış.

SıralamaAdıGeliriYaş  Servetinin KökeniÜlke
#1Bill Gates$84.5 Milyar61MicrosoftA.B.D
#2Jeff Bezos$81.7 Milyar53Amazon.comA.B.D
#3Mark Zuckerberg$69.6 Milyar33FacebookA.B.D
#4Larry Ellison$59.3 Milyar73YazılımA.B.D
#5Larry Page$43.9 Milyar44GoogleA.B.D
#6Sergey Brin$42.7 Milyar44GoogleA.B.D
#7Jack Ma$37.4 Milyar53E-TicaretÇin
#8Ma Huateng$36.7 Milyar45İnternet medyaÇin
#9Steve Ballmer$32.9 Milyar61MicrosoftA.B.D
#10Michael Dell$22.4 Milyar52Dell BilgisayarlarıA.B.D
İlginizi Çekebilir:  Bill Gates, Satın Aldığı En Çılgın İki Şeyi Açıkladı

Kaynak :Forbes

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.