Lügat

TBT Ne Demek?

Sosyal medya hesaplarında özellikle İnstagram’da  sürekli karşımıza çıkan TBT veya #tbt ifadesinin ne demek olduğunu teknolugat takipçileri için anlatıyorum.

TBT’nin açılımı Throw Back Thursday‘dir ve her perşembe günü çok sevdiğiniz veya özlemini duyduğunuz eski bir anınıza ait fotoğrafı paylaşmaktır.Kelime anlamı olarak Perşembe günü gerçekleştirilmesi gerektiği izlenimi veren TBT’nin, aslında bir deyim olduğu ve “Ne günlerdi” tarzında bir ifade ortaya çıkardığı düşünülmektedir. Türkiye’de bu daha çok Ah Nerde O Eski Günler anlamında haftanın her günü #tbt hashtagini kullanarak instagram kullanıcıları eskiye ait fotoğraf paylaşır. Kısaca eğer eskiye ait bir anınız varsa istediğiniz zaman bu etiketi kullanarak paylaşım yapabilirsiniz.

Bu etiket ile İnstagram üzerinden an itibari ile toplamda 361 milyon 537 bin 697  TBT etiketli fotoğrafın bulunduğu görülmektedir.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı