Haberler

Tarihi fotoğrafları photoshop ile renklendiren sanatçı…

Brezilyalı Marina Amaral, Photoshop becerileri sayesinde tarihe damga vurmuş kişi veya olaylara ait siyah beyaz anları renklendirmede harikalar yaratan bir sanatçı.

Sanatçı her bir fotoğraf için çok özenli bir araştırma ve planlama süreci geçirdiğini ve tüm retouch işlemini Photoshop’ta ve manuel olarak yaptığını ifade ediyor.  Bazı görsellerde yüzlerce katman üzerinde çalışması sebebiyle bir fotoğraf çalışmasının aylarca sürdüğü de oluyormuş.

Özen ve çaba gerektiren siyah-beyaz fotoğrafları renklendirme fikrine iten ise tarihe olan tutkusu olmuş.

Çocukluğundan beri tarihe karşı büyük ilgi duyduğunu vurgulayan Amaral, internette tarihi fotoğrafların renklendirildiği bir içerikle karşılaştığı gün “mutlaka denemeliyim” diye düşünmüş. O günden sonra da bunu kendine adeta meslek edinmiş.

İlginizi Çekebilir:  ESET açıkladı ! Instagram şifrelerini çalmayı amaçlayan 13 uygulama..

Çalışmasına başlamadan önce sıkı bir araştırma yapıyor. Amacı çalışma yapacağı görselle ilgili mümkün olduğunca bilgi sahibi olmak ve renkleri o tarihe uygun hale getirebilmek.

Daha sonra ise en ufak detaylara kadar tüm fotoğrafı Photoshop’ta elle boyama yaparak tamamlıyor. Görsellerde oluşturmak istediği atmosferi verebilmek için yüzlerce katmanla çalışıyor

Marina Amaral’ın tüm portfolyosunu görüntülemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Marina Amaral’ın Twitter hesabına buradan,

Marina Amaral’ın Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : KIAMORE

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı