Yazıhane

Tapdo Parmak İzi Algılayıcısı ile Akıllı Cihazları Dokunarak Kontrol Etmek Mümkün

Her geçen gün akıllı telefon pazarının genişlemesi sayesinde, çeşitli teknoloji devlerinin yeni bir şey bulmaya çalışması şaşırtıcı değil. Akıllı telefonun diğer bir özelliği de parmak izi sensörü. Pazardaki hemen hemen tüm yeni modeller, mobil cihazın bir dizi işlevini destekleyen dahili bir parmak izi algılayıcısıyla geliyor. Teknolojik bir şirket, diğer akıllı cihazları bir parmak ucuyla kontrol eden akıllı bir cihaz üretti. Tapdo parmak izi sensörü.

Çeşitli aygıtları kontrol etmek için akıllı telefona birden fazla uygulama yüklemek ve farklı bir uygulama kullanarak talimat vermek gerekir. Ancak Tapdo, işleri kolaylaştırmak için bir çözüm bulmuş. Bu giyilebilir parmak izi sensörü, birden fazla aygıtı aynı anda destekleyebiliyor. Bu, parmağın çeşitli bölümlerini farklı eylemlere atayarak gerçekleşiyor. Tapdo iletişimi Bluetooth LE ile yapıyor. Telefonda bulunan diğer cihaz kontrol uygulamalarını çalıştırmak için kullanılan bir iOS ve Android uygulaması var. Sadece bu değil, aynı zamanda akıllı telefonun işlevlerini kontrol etme yeteneğine de sahiptir. Kullanıcının kontrol etmek istediği aygıtlara yönelik çeşitli kısayolları eşlemesinde yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Excel'in iOS Sürümüne 'Resimden Veri Ekle' Özelliği Geldi

Birinin eliyle hareketleri kontrol etmek için gereken işlemleri ezberlemek biraz zaman ve pratik gerektirebilir. Bu alet, dokunmatik sensör yardımıyla çalışan, yenilikçi bir konsepte sahip.

Tapdo parmak izi sensörü nasıl öne çıkıyor?

Tapdo uygulaması ilk kez kurulurken, kullanıcının elinin avuç içi tarafında ki belirli parmak izi alanlarına belirli eylemler atar. Bu sayede kullanıcı bir aygıtı kontrol etmek için uygulamanın tarayıcısındaki işaret parmağını dokunabilir. Örneğin, müzik çaların ses seviyesini artırmak için elin yukarı doğru kaydırılması ya da ekranın ortasına dokunarak parçayı duraklatması mümkündür. Fonksiyonların daha iyi organize edilmesi için, farklı cihazlara farklı parmak atayabilir. Tapdo’nun kampanya müdürü Irina Reimer, şirketin kurucularından birinin bu yenilikçi etkileşim konseptiyle geldiğini belirtiyor.

tabdo

Elinizi uygulamaya etkileşime geçirmek için kullanıcının bilek bandı takması gerekir. Bu bir düğme şeklindedir. Tapdo parmak izi sensörü için kaynak toplamayı amaçlıyor. Şirket o zamana kadar yeniliğin tüm gelişmesini bitirecek ve seri üretimle başlayacak.

Öncelikle, bu ürün Avrupa’da ve ABD’de satışa sunulacak. Bu giyilebilir parmak izi algılayıcının tahmini fiyatı 100 $ olacak.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı