Madrid Teknik Üniversitesi ve Florence Üniversitesi’nin ortak çalışmasıyla polikarbonat ve lateks kullanılarak robotik balık üretildi. Üzerindeki Ph sensörleri sayesinde asidik ve kirli alanları tespit edebiliyor.Ve üzerinde bulunan sistemler sayesinde risk…

Su kalitesini Kontrol Eden Robot Balık Üretildi !

Su kalitesini Kontrol Eden Robot Balık Üretildi !

Madrid Teknik Üniversitesi ve Florence Üniversitesi’nin ortak çalışmasıyla polikarbonat ve lateks kullanılarak robotik balık üretildi.

Üzerindeki Ph sensörleri sayesinde asidik ve kirli alanları tespit edebiliyor.Ve üzerinde bulunan sistemler sayesinde risk olan bölgelere doğru yüzerek bu alanlarla ilgili detaylı bilgi toplayabiliyor.

Şimdilik balık üretim tesislerinde kullanılacak olan robotik balık bir süre sonra okyanuslarda kullanılması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Uganda'da Sosyal Medya Kullananlar...

Kaynak : Digital Trends

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.