Spotify, geçtiğimiz günlerde 50 milyon paralı abonesinin bulunduğu açıklayarak, 27 milyon abonesi olan Apple Music ile rekabetinde çok önde olduğunu göstermişti. Şirketten yeni yapılan açıklamada ise 140 milyon aktif kullanıcı…

Spotify, Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını “140 Milyon” Olarak Açıkladı !

Spotify, Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını “140 Milyon” Olarak Açıkladı !

Spotify, geçtiğimiz günlerde 50 milyon paralı abonesinin bulunduğu açıklayarak, 27 milyon abonesi olan Apple Music ile rekabetinde çok önde olduğunu göstermişti.

Şirketten yeni yapılan açıklamada ise 140 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşıldığı belirtildi. Bu açıklanan rakamlarla beraber Apple Music gibi servislere karşı üstünlüğünü uzun bir süre devam ettirecekler gibi görünüyor. Fakat Spotify’ın bir finansman krizi içerisinde olduğu da bir gerçek.

İlginizi Çekebilir:  Artık Facebook Messenger'da Spotify grup çalma listeleri yapabilirsiniz

Şirketin yıllık finansal kapanış tablosuna göre, 2016’da 389 milyon dolarlık işletme zararı açıklandı.

Kaynak : The Verge

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.