Haberler

Spor yapanlar için 3D vücut tarayıcısı

Spor sağlıklı bir yaşam için önemli bir unsur olduğu biliniyor. Bir çok kişi daha sistematik bir şekilde spor yapmak için spor salonlarının yolunu tutuyorlar.Fakat spor salonuna gitmeyip düzenli spor yapan bir kesimde mevcut.Bu kişilerin vücudundaki değişimleri sistematik olarak takip etmesi ise büyük bir problem.

Ev tipi bütçe dostu olarak lanse edilen 3D vücut tarayıcısı ShapeScale ise kendi halinde düzenli spor yapanlara çok daha detaylı veriler sunuyor.

Vücut tarayıcısı olarak geçen ShapeScale, hareketli gövdesi sayesinde  vücudunuzun 360 derece taramasını yapıyor. Bu işlem yaklaşık 30 saniye sürüyor. 30 saniye  sonunda cihaz size kilonuz, ölçüleriniz, bölgesel yağ oranınız gibi oldukça detaylı veriler sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  "Yerli Girişim" Zaxe sayesinde 60 ilde okullar 3D yazıcı ile tanıştı...

Bu veriler sayesinde  vücudunuzun hangi kısmını çalıştırmanız gerektiğini tespit edebiliyor, düzenli ölçümler yaparak vücudunuzdaki gelişim ve değişimi takip edebiliyorsunuz.Ayrıca uygulaması sayesinde hedefler oluşturup bu hedefleri de takip edebiliyorsunuz.

ShapeScale cihazının  yurt dışı fiyatı 499 dolar.

İçerikle ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Kaynak: Verge

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı