Haberler

Sosyal Medya Devleri, 2018 FIFA Dünya Kupası için Atağa Kalktı !

Rusya’da gerçekleşecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası öncesinde sosyal medya devleri online video hakları için atağa kalktı. Sosyal medya devlerinden Facebook,Twitter ve Snapchat’in sahibi Snap Inc. Dünya Kupası yayın haklarının sahibi Fox ile 2018 FIFA Dünya Kupası’nın online video hakları için anlaşmaya çalışıyorlar.

FIFA Dünya Kupası , Dünya genelinde en çok izlenen organizasyonlardan biri durumda. Örneğin; 2014’te Brezilya’da gerçekleşen turnuvayı 3 milyardan fazla kişi izledi2014 Dünya Kupası Finali ise ABD’de 25 milyondan fazla insan tarafından izlenerek ülke tarihindeki en çok izlenen futbol maçı oldu. Bu verilerden yola çıkarak daha çok kitleye ulaşmak isteyen ve bu doğrultuda reklamverenleri çekmek isteyen sosyal medya devleri için önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Şampiyonlar Ligi maçları Facebook'ta

Şu ana kadar Fox, herhangi bir sosyal medya devi ile anlaşmış durumda değil. Fakat yapılacak herhangi bir anlaşmanın milyon dolarlar seviyesinde olması bekleniyor.

Kaynak: Bloomberg

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı