Haberler

Snapchat,150 binden fazla Spectacles sattı

Vanity Fair Establishment Summit etkinliğinde konuşan şirket CEO’su Evan Spiegel, şirketin kameralı güneş gözlüğünün satış rakamını açıkladı.

Şirket CEO’su Evan Spiegel,2016 yılında piyasaya sürülen  kameralı güneş gözlüğü Spectacles’in, bugüne kadar 150.000’den fazla satıldığını açıkladı.Ayrıca Snapchat’in patronu bu rakamın iPod’un ilk yılındaki satış rakamından fazla olduğunu da belirtti.

Piyasadaki mevcut Spectacles fotoğraf ve 10 saniyelik kısa video çekimi yapabiliyor.  Yeni nesil Spectacles’in ise artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip olması bekleniyor. Bu beklentiler de snapchat tarafından yerine getirilirse snapchat’i de bünyesinde bulunduran Snap Inc. tekrar yükseklişe geçebilir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram "arakladığı" hikayeler özelliğiyle Snapchat’i geride bıraktı

Bu satış rakamlarından sonra Snapchat’in, Spectacles gibi giyilebilir teknoloji alanındaki girişimlerine daha fazla kaynak aktarması muhtemel görünüyor.

Kaynak : Techcrunch

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı