Haberler

“Snapchat Spectacles” Avrupa Pazarında !

Snap Inc. tarafından yedi ay önce Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülen ‘Snapchat Spectacles’ gözlükleri artık Avrupa pazarında da yerini aldı.

Spectacles, direkt olarak Snapchat Hikayeler bölümüne çektiğiniz videoları gönderebilen “akıllı” bir güneş gözlüğü bir diğer deyişle snapchat videoları çekebilmenize imkan tanıyan akıllı gözlük…

Fotoğraf çekme yeteneğine sahip olmayan cihaz, videonuzu kaydettikten sonra otomatik olarak bağlı olduğu akıllı telefona aktarıyor. Hem iOS hem de Android ile çalışabilen Spectacles, Bluetooth veya Wi-Fi ile bağlantı kurabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Snapchat,150 binden fazla Spectacles sattı

Avrupalı müşteriler, Snapchat Spectacles’ı spectacles.com sitesi üzerinden ya da belli noktalara kurulan Snapbot otomatlarından satın alabilecek. Snapbot otomatları Londra, Paris, Barselona ve Venedik’te kuruldu.

Snapchat’in Avrupa’daki günlük kullanıcı sayısının 55 milyon olduğunu ve Spectacles gözlüklerinin Avrupa’ya gelmeden önce eBay’den oldukça yüksek fiyatlara alıcı bulduğunu göz önüne alırsak , bu gözlüklerin Avrupa pazarında iyi iş yapması şaşırtıcı olmaz.

Kaynak : Verge

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı