Haberler

“Siri” WhatsApp mesajlarını sesli olarak okumaya başlıyor !

Apple’ın sesli asistanı Siri, Amazon Alexa ve Google Asistan gibi sesli asistanlara göre yeterince üçüncü parti uygulama entegrasyonuna sahip değil. Fakat Apple’ın sahip olduğu güçlü ekosistem sayesinde sesli asistanlar arasında verimlilik açısından zirve de yer aldığını söylemek mümkün.

Apple tarafından son güncelleme ile Siri yeni bir özelliğe kavuştu.Bu özellik sayesinde WhatsApp yoluyla gelen mesajları ekrana dokunmadan sesli bir biçimde yanıtlamak mümkün olacak.

Bu özelliği kullanmak için “Hey Siri, son WhatsApp mesajımı oku” cümlesi yeterli olacak.Bu cümleyi söyledikten sonra, Siri kişi adını  ya da telefon numarasını size bildirdikten sonra mesajı sesli bir biçimde okuyacak.

İlginizi Çekebilir:  Apple’ın iş başvurularında adaylara sorduğu sorular...

WhatsApp kullanıcıları, Siri entegrasyonu sayesinde gelen mesajları sesli olarak da yanıtlayabilecek. Buna ek olarak, birden fazla mesajın geldiği durumlarda Siri her mesaja ayrı ayrı yanıt verilmesini isteyecek. Bu özellik, daha önce okunan mesajlar için geçerli olmayacak.

Bu özellikten yararlanmak için ne gerekiyor?
  • iOS 10.3 yüklü bir iPhone
  • WhatsApp 2.17.20 sürümü
  • Ayarlar menüsündeki Siri sekmesinden WhatsApp için erişim izni verilmesi

Kaynak : Engadget

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı