Haberler

Sesli komutla fotoğraf düzenleme

Photoshop’un yaratıcısı Adobe, sesli komutla fotoğraf düzenlemeyi mümkün kılacak bir teknoloji için çalışmaları başlattı.. Fotoğrafların nasıl görünmesini istediğimizde söylerek yapmamız mümkün olacak.

 

Adobe de yapay zekalı sesli asistan geliştirdi.Bunların arasına Adobe’nin fotoğraf düzenleme yazılımı Photoshop da katılmak için sıraya girdi.

Adobe, yayınladığı yeni bir videoda, bir kullanıcının tamamen sesli komut vererek, fotoğraflar üzerinde basit düzenlemeleri kolayca yapabilen bir uygulamayı kullandığını gösterdi.

İlginizi Çekebilir:  Sürücüsüz Yarış Otomobilleri İlk Test Sürüşlerini Yaptı!

Kullanıcısıyla sadece sesli iletişim kurarak, istenilen düzenlemeleri yapabilen sesli asistanın, Photoshop veya diğer Adobe uygulamalarına ne zaman entegre edileceği henüz bilinmiyor ancak bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla, el becerisi gerektirmeden kullanıma hazır hale getirmek mümkün olacak.

Tabi böyle bir  yeniliğin Türkçe dil desteği ile geleceğini hiç sanmıyoruz.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı