Dünya çapında selfie çekerken ölenlerin sayısı her geçen yıl artıyor. Özellikle instagram’ın popülerleşmesi insanların geniş kitlelere ulaşıp popüler olma isteği sebebiyle “havalı selfie çektirme” ihtiyacı duyuyorlar. İnsanlar bu ihtiyacı karşılamak…

Selfie Çekilmek Uğruna Canından Oldu

Selfie Çekilmek Uğruna Canından Oldu

Dünya çapında selfie çekerken ölenlerin sayısı her geçen yıl artıyor. Özellikle instagram’ın popülerleşmesi insanların geniş kitlelere ulaşıp popüler olma isteği sebebiyle “havalı selfie çektirme” ihtiyacı duyuyorlar. İnsanlar bu ihtiyacı karşılamak için  daha çok ilgi gören tehlikeli ve sıradışı selfieler çektirme istiyorlar

35 yaşındaki Natalia Borodina, tatil için gittiği Dominik Cumhuriyeti’nde, hızla giden arabanın camından sarkarak üstsüz bir şekilde selfie çekildiği sırada, yol kenarındaki elektrik direğine feci şekilde can verdi.Arabayı kullanan Ukraynalı arkadaşı Ivanna Boirachuk ise, olaydan sonra paniğe kapılarak kaza yaptı ve ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilir:  Instagram 700 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştı...

Araştırmalara göre 2014’te 15 kişi selfie çekerken ölürken, bu sayı 2015’te 39’a, 2016’da ise 82 kişiye çıktı.2017 rakamları ise daha belli değil fakat  araştırmacılar sayının önceki yıllara göre artacağını tahmin ediyor.

Kaynak: Mirror

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.