Samsung İtalya, beyinde gerçekleşen hasar nedeniyle kelimelerle bağlantı kuramayan kişileri hayata bağlayacak bir yöntem ortaya çıkardı. Aphasia (afazi) olarak da bilinen bu konuşma kaybında kişilerin iletişimini sürdürmesi için Samsung İtalya,…

Samsung’dan kelimeleri emojilere dönüştüren uygulama: “Wemogee”

Samsung’dan kelimeleri emojilere dönüştüren uygulama: “Wemogee”

Samsung İtalya, beyinde gerçekleşen hasar nedeniyle kelimelerle bağlantı kuramayan kişileri hayata bağlayacak bir yöntem ortaya çıkardı. Aphasia (afazi) olarak da bilinen bu konuşma kaybında kişilerin iletişimini sürdürmesi için Samsung İtalya, Wemogee isimli bir uygulama geliştirdi.

Wemogee aracılığıyla aphasia (afazi) hastalığı yaşayan kişiler emojilerle iletişim kurabilecek. Kullanıcılar dilerse gelen emojileri yazı dilindeki karşılığını da görebilecek. Uygulamada kullanılan emojiler geleneksel boyutlarından daha büyük kullanılıyor. Bu  da hastanın daha hızlı tepki vermesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yabancı Dil Öğrenmeyi Kolay Hale Getiren 5 Uygulama

Wemogee uygulaması Google Play Store’dan Android cihazlara indirilebilirken yakın zamanda iOS cihazlara da sunulması planlanıyor.

Wemogee Android uygulamasını buradan” indirebilirsiniz.

İçerik ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Stuff

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.