Haberler

Samsung, Tarihindeki En Yüksek Kâra Ulaşacak!

Samsung, Galaxy Note 7 telefonunda yaşanan sıkıntılar sebebiyle tüketicilerini büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Ayrıca bu durumun Samsung’un mali durumuna da negatif yönde etkisi olacağı tahmin ediliyordu.

Samsung, bugün yaptığı bir duyuruyla 2017 yılı 2. çeyreğine ilişkin kârlılık tahminlerini paylaştı. Paylaşılan tahminler doğrultusunda Samsung , kurulduğu günden bu yana en büyük kârlılığını duyuracak.Samsung’un açıklayacağı rapor ile birlikte şirketin ilk kez kârlılık anlamında en büyük rakibi Apple’ı geride bırkacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Smart Tv'lere Spotify Desteği

Analistler, Galaxy Note 7 telefonunda yaşanan sıkıntılar sonrası Samsung’un bir daha eski günlerini yaşayamayacağını iddia ediyorlardı. Fakat Samsung resmi olarak açıklanacak 2017 yılı 2. çeyreğine ilişkin raporla birlikte analistleri yanıltıyor. Çünkü Apple’ın bu çeyrekteki kâr beklentisi 10.5 milyar dolarken Samsung’un 12.1 milyar dolar kâra ulaşması bekleniyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı